przyjazd:
wyjazd:
Cena od 159
kod promo
ZADZWOŃ Rezerwacja LOKALIZUJ

Zabytki architektoniczne

W Kołobrzegu znajdują się liczne atrakcje turystyczne. Miłośnicy historii znajdą w Kołobrzegu atrakcje architektoniczne jak zabytkowa Latarnia Morska, Pałac rodziny Brunszwickich z przełomu XVII i XIX wieku, Baszta Lontowa, Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny , neogotycki ratusz z XIX wieku, słynny Pominik Zaślubin z Morzem oraz chętnie odwiedzane Muzeum Oręża Polskiego.

LATARNIA MORSKA
Jest bardzo charakterystycznym obiektem w Kołobrzegu. Położona jest w porcie: nocą na jej światło kierują się statki, a w dzień zmierzają do niej turyści. Latarnia ma wysokość 26 m, źródło światła błyska nad lustrem wody na wysokości 36,5 m. Zasięg światła wynosi 29,9 kilometrów. Źródłem światła jest układ optyczny składający się z obrotowego zestawu 20 halogenowych reflektorów, podobnych do samochodowych, umieszczonych po 2 na bokach dwóch pięciokątnych brył umieszczonych jedna nad drugą. Okna latarni ograniczają obserwowanie jej światła tylko do połowy od strony morza. Aby dotrzeć na galerię widokową latarni, trzeba pokonać kręte schody –z galerii roztacza się wspaniały widok na morze, wstęgę plaży, park nadmorski, miasto i jego okolicę.
Latarnia udostępniona jest do zwiedzania od poniedziałku do niedzieli w godz. 10:00-17:00.

 

MUZEUM ORĘŻA POLSKIEGO
Ważny obiekt kultury materialnej w Kołobrzegu. Jest zlokalizowane w dawnym pałacyku Brunszwickich przy Armii Krajowej 13 oraz w zabytkowej kamieniczce przy ul. Emilii Gierczak 5 wraz z terenem przyległym, gdzie znajduje się stała baza z ekspozycją plenerową. Muzeum zgromadziło bardzo cenne militaria z okresu polskiej, ponadtysięcznej państwowości. W 2003 uroczyście obchodzono 40- lecie placówki.

Oferty specjalne

Opinie gości

“Bardzo dobry hotel w świetnej i cichej lokalizacji. Polecam!”
Wiktor_Z, Booking.com
Gorąco polecam wszystkim.
Katarzyna, holidaycheck.pl
Świetny hotel!
Łukasz, holidaycheck.pl

Dane kontaktowe

Hotel Maxymilian
Hotel Maxymilian +48 531 070 090
+48 94 354 00 12

hotel@hotel-maxymilian.pl

ul. Marcina Borzymowskiego 3-4
78-100 Kołobrzeg, Polska

$$$

Zapisz się na newsletter

Zostaw nam swojego maila, będziesz mógł uzyskać jako jeden z pierwszych najświeższe informacje o naszych promocjach i najciekawszych ofertach

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij